zdrowy kształt życia start
zdrowy kształt życia start
home-top
Anoreksja

Diagnoza anoreksji i co dalej?

home-top
Anoreksja

Diagnoza anoreksji i co dalej?

previous arrow
next arrow
Anoreksja jest problemem rodziny. W jej leczeniu najważniejsze jest zrozumienie istoty choroby, edukacja osób najbliższych oraz ich aktywne zaangażowanie w proces zdrowienia osoby chorej. To ważne aby zrozumieć, że niska waga jest konsekwencją zaburzeń psychicznych. W anoreksji choruje głowa, nie brzuch.

Zapraszamy Cię do kontaktu z nami jeśli:

  • bliska Ci osoba choruje na anoreksję, a Ty nie wiesz jak pomóc
  • nie potrafisz właściwie reagować w trudnych sytuacjach
  • chcesz poznać tzw. pierwsze dziesięć kroków w leczeniu anoreksji
  • chcesz zrozumieć, dlaczego Twoja rodzina doświadcza tej choroby, poznać diagnozę rodziny dzięki przeprowadzonemu przez specjalistę pogłębionemu wywiadowi
Zdrowy kształt
Zdrowy kształt
  • chcesz nauczyć się, niezbędnej w procesie zdrowienia, umiejętności poprawnej komunikacji
  • chcesz nauczyć się, jak być uważnym i jak panować nad własnymi emocjami
  • chcesz dowiedzieć się, jak powinien wyglądać proces i tryb leczenia
  • chcesz dowiedzieć się, jak oszukać anoreksję na talerzu

Dzięki zdobytym umiejętnościom nie będziesz popełniać najczęstszych błędów mogących przyczyniać się do pogłębienia choroby, a proces zdrowienia stanie się łatwiejszy.

Co proponujemy:

Zapraszamy Cię na pierwszą konsultację indywidualną z dr Magdaleną Kotowicz-Kilian, lekarzem psychoterapeutą (on-line lub w naszym Zielonym Domku, w Bobrownikach 63). To spotkanie umożliwi identyfikację i zrozumienie problemu oraz zaproponowanie właściwego, indywidualnie dobranego przebiegu terapii. Koszt konsultacji indywidualnej to 200 PLN za ok 60 min.

Spotkania w grupie wsparcia, dla rodziców i opiekunów, z naszym aktywnym udziałem organizujemy w naszym Zielonym Domku, w naszym wyjątkowym miejscu. W atmosferze zrozumienia i wsparcia, z kubkiem aromatycznej kawy i domowym ciastem, rozmawiamy o chorobie, o tym co najważniejsze w procesie jej leczenia. O komunikacji, uważnym słuchaniu, o roli rodzica i stanowczości w działaniu. O tym, jak ważne jest zrozumienie dlaczego zachorowała bliska nam osoba, i o tym, jakie zmiany są konieczne aby proces zdrowienia był skuteczny. Wszystko to odnajdziesz w spokojnej i przyjaznej dla Ciebie i Twojej rodziny atmosferze.

Koszt udziału w grupie wsparcia to kwota 450 PLN za spotkanie (ok 4 godzin).

Skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia terminu spotkania.

W celu rezerwacji wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń +48 601 894 975

Skontaktuj się z nami

Cenimy sobie dobre relacje oparte na zaufaniu i szczerości. Dzięki temu jesteśmy w stanie dowiedzieć się o sobie więcej i udzielić profesjonalnego wsparcia w leczeniu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą naszego formularza.

Magda Kotowicz-Kilian

+48 601 894 975

Ewelina Mazurkiewicz

+48 608 565 065
Formularz kontaktowy